Для чого необхідне генеральне прибирання в будинку?

Для чого необхідне генеральне прибирання в будинку?

     Майже всі сім’ї вважають, що звичайного прибирання достатньо для наведення чистоти дома. Проте воно не здатне звільнити повністю від бруду, мікробів, цвілі. Хоча б один раз на 2-4 місяці слід провести генеральне прибирання. Це принципово важливо для мешканців міст з поганою екологією.

Що з себе представляє генеральне прибирання?

     Під час звичайного, банального прибирання наводиться зовнішня чистота, але при генеральному — в приміщенні не тільки миють підлоги й витирають пил, а проробляють це так ретельно, щоб видалити максимуму пилу і бруду з кожного куточка.

 

Головні складові генерального прибирання:

 • Видалення плям і інших забруднень з меблів
 • Очищення килимів. Застосовуються спеціальні хімічні засоби й техніки.
 • Миття вікон, стін, кахельної плитки.
 • Очищення кухонних поверхонь, техніки, меблів.
 • Видалення бруду в найважчих закутках: кути, під диванами, шафами, з антресолей.
 • Знезараження приміщень.

Звідки береться бруд і пил в наших оселях?

     Ви точно помічали, пил осідає вже через пару годин після вологого прибирання і цілком ймовірно, що ви задумувалися, яким чином пил проникає в будівлю. Позбавити оселю від бруду цілком не можна, але знизити його чисельність — так.

 

     Пил проникає через вікна. Дуже сильно це відчувається у великих містах. Проте, це не означає, що вікна треба тримати замкненими, оскільки не буде надходження свіжого повітря.

 

     Втім, це не єдиний спосіб проникнення пилу. Він заноситься через взуття. Крім цього, пил з’являється від одягу, білизни, дрібні частинки тканини злітають в повітря й осідають на поверхнях. Частинки шкіри людини та тварин — ще одна першопричина забруднення приміщень. Шерсть вихованців також осідає на поверхнях і літає в повітрі. У результаті цього, пил і бруд в оселі скупчуються.

Чим небезпечний бруд?

     Пил проникає в легені, викликаючи алергію та інші хвороби. Осідає він і на шкірі. Негативно впливає на самопочуття наявність цвілі. У бруді, який ми приносимо з вулиці, знаходяться бактерії, грибки, в тому числі і яйця глистів.

 

     Скупчення забруднень і пилу в недоступних місцях сприяє розмноженню мікробів, цвілі та комах. Зовнішньо це не помітно, але на організм людини все це впливає негативно. Перебування в запиленому приміщенні знижує імунітет, погіршує сон.

Коли генеральне прибирання є необхідністю?

     Оскільки пил є причиною хвороб і поганого здоров’я, то прибирання треба робити часто. Крім користі для здоров’я, це ще й естетична сторона.

 

Коли робити генеральне прибирання:

 • Воно не проводилося довгий час.
 • Перед приїздом новонародженого
 • Вдома є люди з алергією.
 • Коли хтось у помешканні хворий.
 • Перед приходом святкової пори та гостей
 • У будинку, де живуть діти чи старі люди, оскільки їх імунна система слабша.

 

     Крім користі для здоров’я, прибирання впливає і на інші аспекти. Помивши морозильник, ви видаляєте цвіль і бактерії, внаслідок чого термін життя продуктів збільшуватися. Помивши вікна — в приміщення потрапить більше сонячного світла. Очистивши м’які меблі, їхній вигляд стане приємнішим, зникнуть неприємні запахи. Атмосфера в будинку стає свіжою, менше пилу в повітрі, стає легше дихати, підвищується настрій.

Як правильно провести генеральне прибирання?

     Під час генерального прибирання треба максимально позбутися бруду і пилу. Починають процес зі спального простору, вибивають матраци, очищають їх порохотягом, щоб прибрати як пил, так і пилових кліщів. Приділяють увагу кутам кімнати, плінтусам, простору за меблями та під ними. Спочатку прибирають велике сміття за допомогою техніки чи миючих засобів.

 

     В обов’язковому порядку треба прибрати на люстрах, вентиляцію, полички шаф, батареї. Помити варто також і кімнатні рослини, оскільки на листі накопичується багато пилу.

 

     Пледи, ковдри варто витрусити або ж випрати. Сміття і різний непотріб накопичуються в коморі та на балконі, внаслідок цього там також потрібно прибрати та розібрати хлам.

Результат генерального прибирання

     Як результат, повітря в оселі стане свіжішим, житло набуде доглянутого вигляду, меблі стануть більш свіжими. У приміщенні пропадають дивні запахи, відбитки тварин, а настрій поліпшується.

Довіритися професіоналам, чи зробити самостійно?

     Генеральне прибирання забирає мінімум один день, адже треба вичистити усе житло. У разі якщо це величезний будинок, то процес ймовірно затягнеться на довший час. Звісно, можна залучити до процесу всю сім’ю, але найчастіше допомоги можна не дочекатися. У такій ситуації зручніше замовити генеральне прибирання в оселі у професіоналів. Вони не тільки якісно виконають роботу, але також використовують професійну техніку і хімію. В результаті поверхні очищаються і миються більш якісно.